از خیریه افسانه بایگان تا رونمایی از یک پوستر

0
8


راه‌اندازی یک موسسه خیریه توسط افسانه بایگان، رونمایی از پوستر یک فیلم و تعیین مدیران جشنواره تئاتر تجربه بخشی از خبرهای اول اسفندماه هستند.

آفتاب‌‌نیوز :

پوستر جدید فیلم «یک روز طولانی» ساخته بابک بهرام بیگی با طرحی از حمیدرضا بابابیگی رونمایی شد.

«یک روز طولانی» نوشته مشترک بهرام بیگی و پیام ناصر و از مضمونی اجتماعی برخوردار است.

در خلاصه داستان فیلم آمده؛ زمان آدم‌ها را دگرگون می‌کند اما تصویری را که از آن‌ها داریم ثابت نگه می‌دارد. هیچ چیزی دردناک‌تر از این تضاد میان دگرگونی آدم‌ها و ثبات خاطره نیست!

شبنم مقدمی، رضا بهبودی، مرتضی یونس‌زاده، باران ابراهیمی وعلیرضا آرا بازیگران اصلی فیلم هستند.

«یک روز طولانی» از آذر ماه اکران خود را در گروه سینمایی هنر و تجربه آغاز کرده است.

عوامل اصلی فیلم عبارتند از:

 کارگردان: بابک بهرام بیگی، مدیر فیلمبرداری : محمد رضا تیموری، فیلمنامه: پیام ناصر، بابک بهرام بیگی،  صدا: انسیه ملکی، حسن شبانکاره،  مدیر تولید: امیررضا جلالیان، طراحان صحنه:  کاوه کاظم زاده، آرش باقی پور،  جلوه‌های ویژه بصری: فرهاد نجفی فرد،‌ مشاور رسانه ای: منصوره بسمل، تهیه کنندگان: بابک بهرام بیگی، مرتضی یونس زاده

******

به گزارش روابط عمومی جشنواره تئاتر تجربه، طی حکمی جواد کاوندی به عنوان دبیر اجرایی و سردبیر انتشارات، جلیل محمودی به عنوان مدیر هماهنگی و پشتیبانی حکم گرفتند و صدرا صباحی نیز به سمت مدیر روابط عمومی هفدهمین جشنواره تئاتر تجربه منصوب شدند. 

جواد کاوندی سردبیری مجله زار (مجله تخصصی تئاتر)، مدیر مسئول و سردبیر مجله سیماچه  (مجله تخصصی تئاتر)، سردبیری مجله برگ تهران (مجله معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران)، سرپرستی کتاب سال مرکز تئاتر تجربی را در کارنامه هنری و اجرایی خود دارد و اکنون دانشجوی ادبیات نمایشی در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه دانشگاه تهران است.

جلیل محمودی پیش از این مدیر سالن های شانزدهمین جشنواره تئاتر تجربه بوده و هم اکنون عضو شورای مرکزی مرکز تئاتر تجربی، مدیر هماهنگی و پشتیبانی بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران و دانشجوی نمایش عروسکی در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه است.

صدرا صباحی نیز دو دوره دبیر اجرایی جشنواره تئاتر استانی کرمان و مدیریت روابط عمومی جشنواره دانشجویی نیمکت را در کارنامه اجرایی خود دارد. وی دانشجوی زبان و ادبیات فرانسه دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران، دبیر کانون تئاتر دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران و دبیر جشنواره تئاتر فرانسه است.

هفدهمین جشنواره تئاتر تجربه از ۱۴ الی ۲۰ اسفند در دانشگاه تهران و مجموعه تئاتر مولوی به‌ دبیری حسین عبدالهی برگزار خواهد شد.

******

افسانه بایگان به تازگی اقدام به راه‌اندازی خیریه‌ای با نام «کانون محبت» کرده است تا با شناسایی دانش‌آموزانی که به دلیل مسائل مالی امکان تحصیل ندارند، آنها را یاری دهد.

طبق گزارش رسیده، این بازیگر که به تازگی خیریه‌ای با نام «کانون محبت» راه‌اندازی کرده است، درباره دلایل این رویکرد خود بیان کرد: اوایل زمستان امسال از طریق یکی از دوستانم که مدیر مدرسه‌ای در یک روستا است در جریان قرار گرفتم که این مدرسه شبانه‌روزی ۸۰ دانش‌آموز داشته اما به دلیل مشکلات معیشتی و رفت و آمد و یک سری مسائل خانوادگی و شخصی به ۳۰ نفر تقلیل پیدا کرده‌اند و بقیه درس را رها کرده و برای گذران زندگی خود و خانواده‌شان از تحصیل صرف‌نظر کرده و به نوعی مشغول کار هستند.

او با اشاره به مشکلاتی که در مدرسه آن روستا با آن مواجه شده بود، گفت: متوجه شدیم که کلاس‌های آموزشی این مدرسه با کمبود گازوییل و مشکلات تجهیزات شوفاژخانه روبه‌رو است. همچنین سلف سرویسی که باید در آنجا غذا می‌خوردند نیاز به بازسازی داشت. در این مدت توانستم تجهیزات فنی شوفاژخانه را تعمیر و راه‌اندازی کنیم و سیستم غذایی آنها را درست کرده و به یک چرخه مناسبی برسانیم.

بایگان با بیان اینکه در میان این بچه‌ها دانش‌آموزانی هستند که معدل بالای ۱۸ و استعدادهای خیلی خاصی دارند، گفت: برخی از آنها دچار مسائل خانوادگی هستند و از نظر معیشتی مشکل دارند. بخشی از دلایل رفتن این بچه‌ها از مدرسه مشکلات شخصی بوده اما سرما و بی‌غذایی و مسافتی که از روستای محل سکونتشان تا مدرسه باید طی کنند، موجب شده به مرور تعداد بسیار زیادی از این دانش‌آموزان مدرسه را ترک کرده‌اند.

این بازیگر  ادامه داد: در حال حاضر با تامین مقداری گازوییل و تعمیر تجهیزات گرمایشی کلاس‌ها بازگشایی شده، سیستم و برنامه غذایی‌شان را تغییر دادیم و آنچه مناسب نوجوان در سن رشد است و به آن نیاز دارد به برنامه غذایی اضافه کردیم ولی برای ادامه راه احتیاج به حامی داریم؛ کسانی که بیایند و بتوانند این بچه‌ها را حتی تا مقطع دکترا همراهی کنند.

بایگان در ادامه خبر داد: ما همچنین در حال آماده‌سازی فیلم مستندی از این سفرها هستیم که امیدواریم به زودی بتوانیم آن را به دست حامیان و همراهانمان برسانیم.

به گزارش ایسنا به نقل از مشاور رسانه‌ای فیلم، بایگان در پایان بیان کرد: به غیر از مورد آن روستا ما فعلا در حال شناسایی چهل مورد دیگر در جاده تهران مشهد هستیم  که شرایط سخت و عجیبی دارند و به دلایلی مثل بد سرپرستی، اعتیاد والدین، ابتلا به بیماری‌های سخت و… ممکن است از تحصیل باز بمانند.ما همچنین در سفرهایمان و نزدیک شدن به بچه‌ها متوجه شدیم که برای ایجاد فضایی سلامت و امن و بی‌دغدغه نمی‌توانیم نسبت به مسائلی که خانواده‌شان دچار آنها هستند بی‌تفاوت بمانیم، لذا در بسیاری موارد به غیر از خودمان از موسسه‌های ذیربط  و کمپین‌های مختلف کمک گرفته‌ایم که از همه عزیزان همراه سپاسگزارم و امیدوارم «کانون محبت» که با شعله حیات یک شمع زندگی  خود را آغاز کرده با همدلی هموطنان مهربان و اندیشمندم به خورشیدی فروزان بدل شود.Source link

LEAVE A REPLY