عجیب ترین سواحل دنیا + عکس

0
17


با وب سایت وبگردی ها می توانید از زیباترین و بکرترین نقاط گردشگری ایران و جهان باخبر شوید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری پول نیوز، در سرتاسر دنیا سواحلی وجود دارند که از قوانین عادی کائنات پیروی نمی کنند و تفاوت های قابل توجهی با سواحل معمولی دارند، مانند سواحل شنی که در تاریکی می درخشند و یا سواحل صورتی که برق می زنند.

این سواحل علاوه بر تفاوت های بارز و منحصر به فرد دارای زیبایی های خیره کننده ای هستند که اگر از نزدیک آنها را ببینید از تعجب خشکتان خواهد زد.

با سفرمی همراه باشید تا ۱۷ ساحل غیر عادی و خارق العاده دنیا را به شما معرفی کنیم خودتان را آماده کنید زیرا قرار است مات و مبهوت شوید.

۱.ساحل مالدیو (Maldives) ، ستاره ها را برای شما به ساحل به ارمغان می آورد.

این منظره در نگاه اول باور نکردنی به نظر می رسد. گویی متعلق به زمینی دیگر است. درخشندگی چراغ هایی که در این سواحل شنی از مالدیو دیده می شوند توسط فیتوپلانکتون های شب تاب صورت می گیرد. این موجودات به تنهایی آنقدر ریزهستند که قابل رویت نیستند، اما از اجتماع آن ها در کنار یکدیگر این تابش زیبا پدید می آید.

۲.ساحل کلیسایی ریبادئو، اسپانیا (The Beach of the Cathedrals located in Ribadeo, Spain)

در طول سالیان متمادی ضربات آب بر صخره های این ساحل، آن ها را به شکل کلیساهای حیرت انگیز با معماری خاص در آورده است. تمام آن چه که در این ساحل دیده می شود حاصل دست خلاق طبیعت است.

مشخصه اصلی این ساحل قوس های طبیعی و غارهای آن است که فقط در جزر و مد کم قابل مشاهده هستند. در جزر و مد بالا ساحل کوچک به نظر می رسد. در زمان پایین رفتن آب به خوبی می توانید شکوه غارهای دریایی زیبا را درک کنید.

۳.ساحل پنهان واقع در ماریتا ، مکزیک (Hidden Beach located in Marieta, Mexico)

حفره ایی که گویی در اثر اصابت خمپاره به سطح جزیره ایجاد شده و به یک ساحل مخفی زیبا با سایه عالی، آب شفاف و نور خورشید که بر آن می تابد، منتهی می شود. این ساحل از چشم محیط پیرامون خود پنهان گشته است و فقط از طریق یک تونل آبی به اقیانوس آرام می پیوندد. عمق آب در این ساحل به شش فوت می رسد و بازدید کنندگان در آن به راحتی می توانند شنا و قایق سواری کنند.

۴.ساحل ماهو واقع در سنت مارتین (Maho Beach located in Saint Martin)

در نگاه اول این ساحل مانند سواحل زیبای عادی دیگربه نظر می رسد، تا زمانی که یک هواپیما به سمت شما می آید و وادار می شوید به روی شن ها بخوابید. مردم از ساحل سنت مارتین برای درک حس تلاطم و قدرت ایجاد شده توسط هواپیماها دیدن می کنند. این فرودگاه به قدری به ساحل نزدیک است که شما می توانید درست در لحظه فرود هواپیما آن را لمس کنید.

۵.یوکوسارلون ، ایسلند (Jokulsarlon, Iceland)

اینجا یک ساحل معمولی با آب های نیلگون و شن و ماسه برنزی نیست. در این ساحل شن های آتشفشانی با دادن پس زمینه ی تیره به مقادیر قابل توجه از تکه های یخ، آن را شبیه کریستال ساخته اند. کوه های یخ جدا شده از یخچال های طبیعی به سمت دهانه رود حرکت کرده و در آن جا قرار می گیرند. در اثر جزر و آمد و باد های موسمی این کوه ها به نوسان می افتند. بدین ترتیب اندازه آن ها کوچک تر می گردد، شناور شده و به سمت دریا می روند. این توده ها به دو رنگ دیده می شوند : آبی روشن و شیری.

۶.ساحل شن های سیاه پانالو، واقع در هاوایی (Panaluu Black Sand Beach located in Hawaii)

هنگامی که گدازه های مواد بازالتی به درون آب جریان پیدا می کنند به سرعت سرد شده و این شن های سیاه موجود در ساحل را پدید می آورند. منطقه ی شنا در این ساحل صخره ایست و شنا در آن می تواند بسیار خطرناک باشد. همچنین این ساحل دارای آب های زیرزمینی است که همیشه آن را مرطوب نگه می دارد. این آب سرد شبیه مخلوطی از آب و بنزین به نظر می رسد.

۷.ساحل چمنی کورو ، واقع در گویان فرانسه (Grass Beach In Kourou, French Guiana)

گویی این ساحل به جای شن و ماسه از چمن پوشیده شده است. رنگ سبز شن و ماسه های این ساحل به علت کانی اولیوین است که از گدازه های آتش نشانی سرد شده در دریا پدید می آید.

۸.ساحل شیشه ایی در کالیفرنیا (Glass Beach in California)

در نزدیکی فورت براگ کالیفرنیا (Fort Bragg) ساحل شیشه ایی وجود دارد که به نظر می رسد آب و هوای سردی داشته باشد اما در واقع به نوعی فضای دلتنگی و افسردگی بر آن حاکم است. در سالیان گذشته ساکنین این منطقه اقدام به تخلیه زباله هایشان در آب می کردند. امروزه شیشه هایی که در سرتاسر خط ساحلی مشاهده می شود در اثر بارها شسته شدن و تحت فشار گرفتن آن ضایعات توسط آب دریا به وجود آمده اند و اینگونه این ساحل شنی به ساحل شیشه ایی مبدل شده است.

۹.ساحل ویک واقع در ایسلند (Vik Beach In Iceland)

پیدا کردن سواحل این چنینی که دارای شن های سیاه و سفید ناشی از فعالیت های آتش فشانی باشند در کشور ایسلند امری طبیعی است. در سال ۱۹۹۱ مجله ی آمریکایی جزایر، این ساحل را به عنوان یکی از ۱۰ ساحل زیبای دنیا قرار داد. به دلیل فراوانی شن های بازالتی سیاه و سفید یکی از مرطوب ترین مناطق ایسلند محسوب می شود. صخره های قسمت غربی ساحل لانه بسیاری از پرندگان به ویژه مرغ های دریایی است.

۱۰.ساحل غاری واقع در آلگاروه، پرتغال (Cave Beach located in Algarve, Portugal)

صخره های آهکی توسط نیروی مداوم آب طی سال ها ساییده شده اند اما نتیجه حاصل از این پدیده بسیار خیره کننده و حیرت آور است.

۱۱.ساحل با شن های صورتی واقع در باهاماس (Pink Sand Beach located in The Bahamas)

البته احتمال دارد که باهاماس شن های صورتی داشته باشد اما شن های صورتی که در این
ساحل یافت می شود از مقادیر زیاد مرجان های جدا شده از کف اقیانوس تشکیل شده که به ساحل آمده اند و توسط امواج شسته شده اند. شن و ماسه این ساحل در واقع ترکیبی از مرجان، صدف و کربنات کلسیم است.

۱۲.”تخم های اژدها” واقع در ساحل کوئه کوهه ، نیوزیلند (“Dragon Eggs” located at Koekohe Beach in New Zealand)

این تخته سنگ های منحصربفرد که با نام موراکی بولدرز (Moreaki Boulders) شناخته می شوند، از شسته شدن زمین های پیرامونشان توسط آب پدید آمده اند. شستن و پشت سر گذاشتن سنگ های رسوبی برای آب بسیار سخت است اما برخورد آب با آن ها و جریان یافتن میانشان منظره زیبا و بدیعی را به وجود آورده است.

۱۳.گذرگاه ساحلی غول ها واقع در ایرلند (Giants Causeway Beach located in Ireland)

این آرایش زیبا از قرار گیری سنگ ها بیش از ۵۰ میلیون سال پیش از به سطح زمین آمدن گدازه های بازالتی پدید آمدند. پس از آن سرد شدند و در اثر ترک خوردن و شکاف برداشتن به ستون های شگفت انگیزی تبدیل شدند که امروزه می بینید. تعداد این ستون های سنگی به ۴۰۰۰ عدد می رسد. در یک نظرسنجی این منطقه به عنوان چهارمین شگفتی بزرگ انگلستان انتخاب شد. اکثر ستون‌ها به شکل منشورهای شش ضلعی هستند ولی ستون‌های چهار، پنج، هفت و هشت ضلعی نیز در میان آن‌ها مشاهده می شوند. ارتفاع این ستون‌ها گاه به ۱۲ متر نیز می ‌رسد.

۱۴.ساحل شن های سبزپاپاکولئا واقع در هاوایی (Papakolea Green Sand Beach, Hawaii)

شن های موجود در این ساحل هاوایی به دلیل کوه های آتش فشانی که طراف آن را احاطه کرده اند سبز رنگ است. پس از فوران آتش فشان مواد مذاب و گدازه ها به سمت دریا جاری می شوند. سپس سرد شده و تولید ماده معدنی خاص به نام الیوین (olivine) می کنند. این مواد توسط امواج شسته شده و دلیل اصلی رنگ سبز ساحل همین ماده معدنی است.

۱۵.ساحل صدف واقع در خلیج کوسه استرالیا (Shell Beach located in Shark Bay, Australia)

همانطور که ازنام این ساحل پیداست شما می توانید مقادیر زیادی از صدف ها را در این منطقه از خلیج کوسه بیابید. این ساحل به طرز باور نکردنی زیباست به خصوص اگر به دنبال صدف های راه راه خوراکی باشید. با توجه به شوری طبیعی آب این منطقه شکارچیان صدف در این محدوده زندگی نمی کنند و همین امر باعث بی رویه جمعیت صدف ها شده است. به طوریکه ساحل را به عنوان مکانی امن برای تولید مثل خود برگزیده اند.

۱۶.ساحل شن های قرمز واقع در جزیره ی رابیدا ، گالاپاگوس (Red Sand Beach located in Rabida, Galapagos)

دو دلیل برای قرمز رنگ شدن شن های این ساحل شناخته شده است. اکسیده شدن گدازه های آهنی موجود در ساحل شسته شدن مرجان ها توسط امو

۱۷.ساحل شن های ارغوانی فایفر واقع در کالیفرنیا (Pfeiffer Purple Sand Beach located in California)

رنگ ارغوانی شن های این ساحل کالیفرنیا ناشی از رسوب سنگ منگنز است که از دامنه های کوه در اثر فرسایش مداوم به این مکان سقوط می کنند.Source link

LEAVE A REPLY