کی‌روش، پنجمین سرمربی گران فوتبال ملی در دنیا

0
11

جدیدترین اخبار ورزشی را از وب گردی ها دنبال کنید

در تازه‌ترین برآورد دستمزدهای مربیان ملی فوتبال،کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران در بین ۵ مربی گران دنیا قرار گرفته است.او گران‌تر از مربیان پرتغال، ایتالیا و فرانسه است.

به گزارش تابناک ورزشی، سم الردایس سرمربی تیم ملی انگلیس که با دریافت ۳ میلیون یورو، گران‌ترین مربی تیم‌های ملی فوتبال در جهان بود، اخیرا به دلیل رسوایی مالی در این کشور از سمت خود برکنار شده است و اکنون گرت ساوت گیت بازیکن سابق این کشور هدایت این تیم را برای ۴ بازی به صورت موقت بر عهده دارد.

کی‌روش، پنجمین سرمربی گران فوتبال ملی در دنیا

تیم ملی انگلیس همیشه به خاطر دادن حقوق‌های نجومی به تیم های ملی خود معروف بود و حالا بعد از رفتن الردایس از این تیم، به دنبال مربی دیگری است. اکنون با رفتن سم الردایس، فاتح تریم سرمربی تیم ملی ترکیه با دریافتی ۲٫۷ میلیون پوند گران‌ترین سرمربی تیم های ملی در جهان است.

بعد از این مربی، تیته سرمربی تیم ملی برزیل قرار دارد که اخیر دونگا روی نیمکت پرافتخارترین تیم ملی جهان نشسته است و سالیانه ۲٫۵ میلیون پوند درآمد دارد. فدراسیون فوتبال برزیل نیز معیارهایی دارد و معمولا حقوق های بالایی برای مربیان خود در نظر می‌گیرد.

در این بین کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران نیز که در سال ۲۰۱۱ هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت، علاوه بر اینکه گران‌ترین مربی تاریخ تیم ملی فوتبال ایران است، با دریافتی ۱٫۶ میلیون پوند در سال در رده پنجم و بالاتر از خیلی از مربیان مشهور و پرافتخار قرار دارد.

لیست گران‌ترین مربیان تیم‌های ملی در فوتبال دنیا:

۱- فاتح تریم – ترکیه ۲٫۷ میلیون پوند

۲- تیته – برزیل ۲٫۵ میلیون پوند

۳- یواخیم لوو – آلمان ۲٫۱۵ میلیون پوند

۴- یورگن کلینزمن – آمریکا ۲٫۰۱ میلیون پوند

۵- کارلوس کی روش -ایران ۱٫۶۲میلیون پوند

۶- دیده دشان – فرانسه ۱٫۳ میلیون پوند

۷- خوزه پکرمن – کلمبیا ۱٫۲۵ میلیون پوند

۸- جامپارو ونتورا – ایتالیا ۱٫۱۶ میلیون پوند

۹- فرناندو سانتوس – پرتغال ۹۶۲ هزار پوند

در این فهرست سرمربی استرالیا که با این تیم قهرمان جام ملت های آسیا شده و همچنین اولی اشتلیکه سرمربی کره جنوبی که نایب قهرمان جام ملت های آسیا شده و نیز سرمربی ژاپن دیده نمی‌شود.Source link

LEAVE A REPLY